Fermentovaná a nakladaná zelenina

Vaše zdravie sa skrýva vo Vašich črevách Fermentované potraviny radíme medzi tzv. Funkčné potraviny, čo znamená, že neobsahujú žiadne chemické stabilizátori ani konzervačné látky. Fermentácia je mliečne kvasenie, ktorého výsledkom je rad pre zdravie prospešných probiotických mikroorganizmov. Najznámejšie sú baktérie rodu Bifidobacterium a Lactobacillus. Ako všetci vieme, naše zdravie sídli v našom čreve, a probiotiká z fermentovaných potravín putujú práve tam a následne dokážu toto všetko: -zlepšenie funkcie nášho čreva -obnova črevnej mikroflóry po antibiotickej liečbe -prevenia proti určitým typom rakoviny -stimulácia našej imunity -antioxidačný účinok. -bránia množeniu patogénnych mikroorganizmov aj kvasiniek -udržujú optimálne pH v jednotlivých častiach nášho čreva Toto všetko a o veľa viac sa skrýva v našich produktoch :) Všetky naše produkty majú rady chlad a preto je potrebné ich skladovať pri teplote ideálne do 8°C.

Produkty Rodkva

Rodkva mix box výrobkov

Rozvoz 3€

Kde sa dajú produkty kúpiť

Doručenie objednávok po SR

Produkty Rodkva

Kimchi - cena 6.5€
Kimchi je fermentovaná/kvasená Pekingská kapusta. Je výborné ju jesť samotnú ale velmi tradičné je použitie vo vareni. Kimchi je vegánske.

Zloženie: Pekingská kapusta, kórejské čili vločky, zázvor, jarná cibuľka, ryžová múka, cesnak, sójová omáčka, biela reďkovka, mrkva, cukor, cibuľa
Fermentovaná údená jalapeño salsa - cena 6.5€
Výborná salsa na spôsob chimichurri vyrobená z údených a následne fermentovaných jalapeno papričiek. Má kyslú, pikantnú a zároveň údenú chuť. Táto salsa je ideálna ako dresing na šalát, omáčka k steaku, preliv na pečenú rybu alebo dip k nachos.
Zloženie:
Jalapeño paprika, koriander, petržlenová vňať, cesnak, morská soľ, cibuľa, biely vinný ocot, extra panenský olivový olej, sójová omáčka
Kimchi Olivy - cena 6.5€
Tie najkvalitnejšie Španielske zelené olivy s kôstkou marinované v Kimchi štave s kúskami cesnaku a Kimchi. Tento produkt je pre milovníkov/čky olív ako stvorený. Je vegan

Zloženie: Zelené olivy, Pekingská kapusta, kórejské čili vločky, zázvor, jarná cibuľka, ryžová múka, cesnak, sójová omáčka, biela reďkovka, mrkva, cukor, cibuľa
Kimchuky - Kimchi Uhorky - cena 6.5€
Kimchuky sú fermentované/kvasené uhorky na spôsob Kimchi. V Kórei nazývané Oi Kimchi. Sú kyslosťou podobné našim kvašákom ale chuť je doplnená o tradičné prísady do Kimchi. Sú nakrájané na kolieska pre maximálny komfort pri jedení po sústach :) Obsahujú aj mrkvu a bielu reďkovku. Produkt je vegan.

Zloženie: Uhorky, kórejské čili, zázvor, jarná cibuľka, ryžová múka, cesnak, sójová omáčka, biela reďkovka, mrkva, cukor, cibuľa
Kimchi Habanero Čili Omáčka - cena 8€
Kimchi Habanero Čili - omáčka je vyrobená z fermentovaných habanero papričiek a Kimchi. Omáčka je pikantná na škále 8/10 Slaná, kyslá s výraznou chuťou čili papričiek a sezamového oleja. Má vláčnu hustejšiu konzistenciu. Je ideálna na duchutenie jedla alebo do varenia.
Je to veľká špecialitka plná probiotík a prebiotík.

Zloženie:
Habanero papriky, Pekingská kapusta, kórejské čili vločky, zázvor, jarná cibuľka, ryžová múka, cesnak, sójová omáčka, biela reďkovka, mrkva, cukor, cibuľa, rybacia omáčka, morská soľ, biely vinny ocot, sezamový olej,
Bombové U.M.A.M.I - Kimchi semienka s nori riasami - cena 3.8€
Bombové U.M.A.M.I sú zemsou semienok marinovaných v kimchi štave a následne pečených do chrumkava. Sú výborné ako vložka do polievky, posýpka na šalát alebo len tak k vínu alebo pivu. Majú slanú, pikantnú a kyslastú chuť.

Zloženie:
Tekvicové semianka, ľanové semienka, biely sézam, čierny sézam, slnečnica, kórejské čili vločky, kimchi štava sójová omáčka, morská soľ, nori riasy.
Rodkva mix box - cena 29€
Tento mix je ideálny ako darček alebo ak máte chuť ochutnať každý produkt.
Produkty sú označené a uložené v pevnom kartónovom boxe s vekom. Na želanie Vám vieme box ozdobiť na konkrétnu špeciálnu príležitosť.
Nakladaná sezamovo-sójová červená reďkovka - cena 6.5€
Nakladaná červená reďkovka v autentickej Kórejskej pikantnej marináde. Nálev je mierne kyslý s plnou chuťou umami. Táto zelenina je vhodná aj pre Vegetriánov a Vegánov.

Zloženie:
Červená reďkovka, jarná cibuľka, korejské čili, cesnak, biely vinný ocot, sójová omáčka, sezamový olej
Bechu by Rodkva set - cena 30€
Bechu by Rodkva set obsahuje pikantnú hustú Kórejskú polievku s hovädzím mäsom, zeleninou a krehkým tofu - Doenjang jjigae pre dve osoby 700ml, nakladané sójové kličky so sezamovým olejom 100g, fermentovaný Pak Choi 100g , Kimchi 100g, krevety s fermentovanou údenou jalapeno salsou 80g a ryžu 300g.
Všetko zabalené v boxe s bambusovými paličkami. Tento set je pre milovníkov/čky PIKANTNÉHO :)
Rodkva "Fermentor" - cena 29€
Rodkva Fermentor je set na domáce fermentovanie. Balenie obsahuje fermentačnú nádobu objem 2L, viečko s dierou na vodnú zátku, ručne vyrobené závažie z masívneho dreva (služi na zataženie zeleniny v pohári) a vodnú zátku.
Tento set je ideálny ako darček :)
Inšpirácie na domáce fermentovanie nájdete na mojom YouTube kanále - Rodkva Culinary

Rodkva mix box výrobkov

Mix box obsahuje - Selekciu piatich produktov Rodkva ktoré sú aktuálne v ponuke.

Rodkva mix box - cena 29€
Tento mix je ideálny ako darček alebo ak máte chuť ochutnať každý produkt.
Produkty sú označené a uložené v pevnom kartónovom boxe s vekom. Na želanie Vám vieme box ozdobiť na konkrétnu špeciálnu príležitosť.

Rozvoz 3€

Rozvoz produktov robíme len v rámci Bratislavy. Cena za dovoz je 3 €. Pri objednávke nad 15€ je rozvoz zdarma. Osobný odber je možný po dohode a je zdarma. Rozvozové dni sa menia podľa aktuálnych možností. Dostupnosť termínu doručenia nájdete pri vytváraní objednávky.

Kde sa dajú produkty kúpiť

Naše produkty rodkva si môžete kúpiť aj v kamenných obchodoch a eshop obchodoch obchodných partnerov.

Bratislava - Seoul Palace
Bajkalská 5/C, 83104 Bratislava
Bratislava - Slnečnica Bio obchod
Kvačalova 1011, 82108 Bratislava
Rovinka - Špajzka bezobalový obchod
Jazerná 2188, 90041 Rovinka
Senec - Potraviny Dobrý pastier
Mierové námestie 19, 903 01 Senec
Poprad - Neobaluy bezobalový obchod
Zimná 3585/1, 058 01 Poprad-Juh 3
Svet bedničiek - Farmárske debničky a potraviny online domov
www.svetbedničiek.sk
Tržnica nivy - online tržnica
www.trznicanivy.sk
Biologika - a viete čo jete
www.biologika.sk
Trenčianska 56/F

Doručenie objednávok po SR

Objednávky s doručením mimo BA sú spoplatnené sumou podľa váhy spoločnosťou DPD. O sume dovozu Vás budeme po vytvorení objednávky informovať a po Vašom schválení objednávku odošleme.

Bojujeme spoločne proti koronavírusu COVID-19 bezplatným systémom od aria33
© 2022, made with by aria33